Elevii au la dispozitie un spatiu modern, amenajat astfel incat sa intruneasca acele conditii igienico-sanitare si psihopedagogice necesare pentru buna desfasurare a activitatii instructiv-educative.

Cele 19 sali de clasa sunt spatioase si luminoase. Mobilierul nou si modern permite organizarea elevilor pentru activitate frontala, individuala, in perechi sau in grupuri mici. Salile de clasa sunt loc de exercitiu, unde esentialul este de a-i determina pe elevi sa fie activi, de a le trezi interesul si atentia, de a le activa spiritul pentru a fi pregatiti pentru integrare profesionala si sociala.

sali-de-clasa-scoala-25

Pentru crearea unui climat de buna dispozitie, de munca, stimulativ, corespunzator nevoilor si intereselor elevilor cadrele didactice decoreaza salile de clasa intr-un mod personal si cat mai atractiv.