Scoala dispune de laboratoare de chimie, fizica, biologie, dar si de doua cabinete de informatica si de un cabinet fonic.

laboratoare-scoala-25
In salile dotate cu mese de laborator, instalatii de apa, gaze si electricitate, tabla interactiva, elevii condusi de profesori observa, cerceteaza, studiaza independent sau in echipa cauze, efecte si fenomene specifice diferitelor stiinte.

Cele doua cabinete de informatica sunt dotate cu cate 25 de calculatoare, permitand instruirea elevilor in utilizarea  acestor tehnologii moderne, facilitand si desfasurarea lectiilor asistate de calculator.

Cabinetul fonic, dotat cu tabla interactiva, calculator si instalatie moderna de sunet, permite invatarea limbilor straine prin urmarirea concomitenta a imaginilor rulate pe tabla si ascultarea sunetului in casti. Elevii pot modifica volumul sunetului. Cadrul didactic poate alege de la pupitru sa comunice cu toti elevii sau cu unul singur.